GönderenKonu:  (Okunma sayısı defa)

qreatpower35

 • Forum Üyesi
 • İleti: 6
 • Üyelik Tarihi:
Soru : Genelde kaşlar için hangi rengi kullanıyorsunuz ve alt renklere nasıl karar veriyorsunuz?
Tarih : 11-01-2013 Saat : 15:21


%80 kahverengi kullanılabilir..Rengin ne kadar koyu olması gerektiğiyle ilgili açık ve koyu kahverengiyi karıştırılabilir.(Firmaların kahverengi renkleri için farklı isimleri var.) Sadece kişinin ten rengine bakarak hangi rengin onlar için iyi olacağına karar verilmez.Müşterilere kırmızı,sarı,mavi veya zeytin yeşili renklere sahip olup olmadıklarını soruyorum.Bu renklere sahip olduklarını düşünmüyorlarsa, kahverengiye biraz kırmızı karıştırarak (renge bakarak bunu anlayamıyorsunuz) daha sıcak bir hava veriyorum. Bu, müşterilerin %95inde işe yarar. Bazı durumlarda nadiren müşteri geri döner ve renk kırmızı tarafta daha da iyileştiği zaman, çok fazla kırmızı renge sahip olduklarını veya aynı şekilde gri tarafın sarı ve yeşil zeytin rengiyle uyuştuğunu anlayabilirsiniz.Bu bilgilerin müşterinin bakım kağıdında da yazması gerektiğini bilmelisiniz.Rotuşta zaten renk ayarlamaları ve düzeltmelerle bir problem kalmayacaktır ama müşterilerin hangi deri tonuna hangi rengin gittiğini bilmesi lazım.


qreatpower35

 • Forum Üyesi
 • İleti: 6
 • Üyelik Tarihi:
Soru : Sarışın birine hangi kaş rengi tavsiye edilmeli?
Tarih : 11-01-2013 Saat : 15:23


Sarının farklı tonları bulunduğundan, müşterinin nasıl renklendirdiğine göre değişir.

-Açık kızılımsı sarı : Bu saç rengine sahip birine, kestane rengine biraz kırmızımsı renk katarak uygulayabiliriz.Kaş rengini, koyu kahve, açık kahve ve birkaç damla da kestane katarak karıştırabiliriz.Kırmızı tonlarla dikkatli olun.

-Küllü sarı : Küllü sarı saça sahip birine, boz kahverengi kaşlar harika duracaktır.Bu renk aynı zamanda,güçlü mavi-sarı alt tonlara sahip olmadıkça değişmemesi açısından güvenlidir, bunun sebebi de rengin gri tarafta iyileşmiş olmasıdır.

-Sarı : Sarışın biri, kahverengi kaşlarla muhteşem görünebilir.Müşterinizin açık,orta veya koyu kahveyi tercih etmesine göre opsiyonlar değişmekle beraber, gerekirse açık kahve ile koyu kahveyi de karıştırabilirsiniz.


nahrubraca

 • Yetkilendirilmiş Üye
 • İleti: 2
 • Üyelik Tarihi: 28-09-2011
Soru : Koyu veya siyah renk saçlı bir kadına kaş rengi olarak ne tavsiye edersiniz?
Tarih : 11-01-2013 Saat : 15:23


Koyu veya siyah renk saçlı kişide, koyu kahve güzel durur.Yüz için siyah renkten çok daha sade bir görünümdür.Bazen kadınlar orijinal kaş renkleri siyah olduğu için siyah renkte kaş isterler.Bunu müşterilerinize anlatmanın en iyi yolu, siyah renkte kaşın çok kaba duracağı ve kaş kılı rengi ile uyumlu daha sade bir renk seçeceğinizdir.Bazen sarışın insanların da kaş kılı siyah olabileceği için, siyah kaş rengi kullanamazsınız.

 


qreatpower35

 • Forum Üyesi
 • İleti: 6
 • Üyelik Tarihi:
Soru : Kırmızı saçla gidebilecek kaş rengi nedir?
Tarih : 11-01-2013 Saat : 19:00

Kırmızının farklı tonları vardır ve tabi ki kırmızı saçlı müşterileriniz için doğru karışımı uygulamak zorundasınız.Kullanılabilecek popüler kaş renklerinden biri kestane rengidir.Koyu kırmızı saçlılarda, bu rengi kırmızı-kahve ile karıştırarak daha coşkulu bir görünüm elde edebilirsiniz.Bazen kırmızı-kahve karışımı biraz koyu kaçabilir, bunun için kumral gibi açık renk ekleyebilirsiniz.Kırmızı saçlılarda dikkatli olmak zorundasınız çünkü bazı doğal kızıllarda güçlü alt tonlar hakimdir ve kırmızı-kahve kullanırsanız kırmızı aşırıya kaçabilir.
Bazı kadınlarsa kırmızı saçlı oldukları zaman kırmızı renk tonunda kaş istemez.Ya pek fark edilmeyecek kırmızımsı ton ya da kahverengi isterler.Başka bir opsiyon da kahverengiye 2-3 damla kestane rengi veya kırmızı eklemektir.Bu rengi yumuşatır ve kızıllarda muhteşem durur.


qreatpower35

 • Forum Üyesi
 • İleti: 6
 • Üyelik Tarihi:
Soru : Boz kahverengiyi kaşa ne zaman kullanırsınız?
Tarih : 11-01-2013 Saat : 19:01

İnsanların boz kahverenginin ne olduğu konusunda farklı düşünceleri vardır.Genelde boz kahverengi, kahve ve gri arasında bir renktir.Bazı insanlar bu rengin daha fazla kahverengi, bazı insanlarsa daha fazla gri içerdiğini düşünür.Soğuk renklere hakim müşterilerde daha güzel durur.Genelde saç rengi, küllü,koyu renk kahverengiler veya gri olan müşterilerden bahsediyoruz.Boz kahverengi doğru müşteri için doğru renktir.


 1